Hoppa till sidans innehåll

Anmälda till NM i Larvik 21-22 maj

2016-04-20 08:00
I år går Nordiska mästerskapet i Larvik i Norge den 21-22 maj, se nedan för inbjudan och information samt anmälningslista.
  • Modified: 2016-06-07 16:52

Du kan hitta mer information på NM i Larviks :Facebooksida!

Inbjudan hittar du här: INBJUDAN!

Hör gärna av er till kansliet på This is a mailto link om ni ser några felaktigheter.

 

SURNAME FIRST NAME BORN YEAR GRADE CATEGORY
Wennerland Sean 2002 2. kyu Boys U18 -46
Gruber Leo 2002 2. kyu Boys U18 -46
Hermodsson Olle 2002 2. kyu Boys U18 -46
Åberg Pontus 2002 2. kyu Boys U18 -46
Larsson Miljohn 2002 2. kyu Boys U18 -46
Dahlin Alexander 2000 1. kyu Boys U18 -50
Mattsson Pelle 2003 2. kyu Boys U18 -50
Svalberg Leon 2001 1. kyu Boys U18 -50
Andersson Mattias 2001 2. kyu Boys U18 -55
Gihl Anton 2001 2. kyu Boys U18 -55
Sjölander Phillip 2001 1. kyu Boys U18 -55
Hansson Alfred 2001 2. kyu Boys U18 -55
Wesslén Hannes 2002 2. kyu Boys U18 -55
Robertsson Axel 1999 1. kyu Boys U18 -55
Henriksson Emil 2000 1. kyu Boys U18 -55
Hellström Jonas 1999 1. kyu Boys U18 -60
Odin Marcus 2000 1. kyu Boys U18 -60
Bannura Vincent 1999 1. dan Boys U18 -60
Alm Samuel 1999 1. kyu Boys U18 -60
Mazoyer Christophe 2000 1. kyu Boys U18 -60
Björklund Carl 2001 1. kyu Boys U18 -60
Wretborn Erik 2001 2. kyu Boys U18 -60
Steiner Johan 2000 1. kyu Boys U18 -60
Pashaev Pasha 2001 1. kyu Boys U18 -60
Pashaev Haydar 2002 2. kyu Boys U18 -60
Nickodemi  Erik 2000 2. kyu Boys U18 -66
Södernberg Martin 2001 1. kyu Boys U18 -66
Wåhlin Filip 2001 1. kyu Boys U18 -66
Parker Simon 2000 1. kyu Boys U18 -66
Malmqvist Theodor 1999 1. kyu Boys U18 -66
Christiansson Adam 1999 1. kyu Boys U18 -66
Swanling Noa 1999 1. kyu Boys U18 -66
Jäderblom Anton 1999 1. kyu Boys U18 -66
Ljusberg Alexander 2000 1. kyu Boys U18 -73
Hytönen Leonidas 1999 1. kyu Boys U18 -73
Holmström Alexander 2001 3. kyu Boys U18 -73
Olofsson Sebastian 2001 2. kyu Boys U18 -73
Mellander Simon 1999 1. dan Boys U18 -73
Kenger Hugo 2000 1. kyu Boys U18 -73
Edlund Markus 2000 1. kyu Boys U18 -73
Nylander Tim 1999 1. kyu Boys U18 -73
Rittfeldt William 1999 1. kyu Boys U18 -73
Larsson Isac 2000 1. kyu Boys U18 -73
Lagnelius Noel 1999 1. kyu Boys U18 -73
Johnsson Mark 1999 1. kyu Boys U18 -73
Oscarsson Axel 2001 2. kyu Boys U18 -73
Kronbäck Hampus 2000 2. kyu Boys U18 -81
Broman Albin 2000 1. kyu Boys U18 -81
Glad Emil 2001 2. kyu Boys U18 -81
Hennerfors Emma 2000 1. kyu Girls U18 -44
Lorentzon Sigrid 2001 2. kyu Girls U18 -44
Hansson Sofie  2002 3. kyu Girls U18 -48
Westberg Anna 2003 3. kyu Girls U18 -48
Elding  Lovisa 1999 1. kyu Girls U18 -48
Stenberg Linn 2000 1. kyu Girls U18 -52
Hesse Sylvander Lovisa 2000 3. kyu Girls U18 -52
Natvig Vanja 1999 1. kyu Girls U18 -52
Widèn Wilma 2002 2. kyu Girls U18 -52
Wennerland Kayleigh 2001 1. kyu Girls U18 -57
Lundkvist Camilla 2000 1. kyu Girls U18 -57
Biedron Stefanie 1999 1. dan Girls U18 -63
Malmsten Denise 2002 2. kyu Girls U18 -63
Östberg Hanna 1999 2. kyu Girls U18 -63
Gidlund Malin 2000 1. kyu Girls U18 -70
Johnsson Gry 1999 1. kyu Girls U18 -70
Tofilovski Maja 2001 2. kyu Girls U18 +70
Dahlin Alexander 2000 1. kyu Men U21 -55
Wesslén Hannes 2002 2. kyu Men U21 -55
Hansson Alfred 2001 2. kyu Men U21 -55
Robertsson Axel 1999 1. kyu Men U21 -55
Henriksson Emil 2000 1. kyu Men U21 -55
Maqsoudi Masiollah 1997 1. kyu Men U21 -60
Haglöw John 1997 1. dan Men U21 -60
Legraf Daniel 1996 1. kyu Men U21 -60
Vesterlund Gabriel 1997 1. kyu Men U21 -66
Engholm Lukas 1998 2. kyu Men U21 -66
Brulin Simon 1997 1. dan Men U21 -66
Malmqvist Theodor 1999 1. kyu Men U21 -66
Christiansson Adam 1999 1. kyu Men U21 -66
Rössel Eric 1997 1. kyu Men U21 -66
Filipsson
Oscar 1997 2.kyu Men U21 -66
Rezae Rasul 1997 1. kyu Men U21 -66
Skoglund Linus 1998 1. kyu Men U21 -66
Andersson Lukas 1997 1. kyu Men U21 -66
Omarsson Samuel 1997 1. dan Men U21 -73
Andersson Magnus 1996 1. kyu Men U21 -73
Mellander Simon 1999 1. dan Men U21 -73
Lissel Erik 1998 1. dan Men U21 -73
Wik Linus 1997 1. dan men u21 -73
Edlund Markus 2000 1. kyu Men U21 -73
Nylander Tim 1999 1. kyu Men U21 -73
Rittfeldt William 1999 1. kyu Men U21 -73
Widén Charles 1996 1. dan Men U21 -73
Lagnelius Noel 1999 1. kyu Men U21 -73
Johnsson Mark 1999 1. kyu Men U21 -73
Treutiger Henric 1998 1. kyu Men U21 -81
Didic Armin 1997 1. dan Men U21 -81
Abbud Tammar 1998 1. dan Men U21 -81
Edvinsson Carl 1998 1. kyu Men U21 -81
Björklund William 1997 1. kyu Men U21 -81
Enkvist Eric 1996 1. dan Men U21 -81
Karagiannis Vincent 1998 1. kyu Men U21 -81
Enström Marcus 1996 1. dan Men U21 -81
Gissberg Adrian 1998 1. kyu Men U21 -81
Persson Pontus 1997 1. dan Men U21 -90
Jacobson Kim 1997 1. kyu Men U21 -90
Henningsson Johan 1998 1. kyu Men U21 -90
Hennerfors Emma 2000 1. kyu Women U21 -48
Elding Lovisa 1999 1. kyu Women U21 -48
Stenberg Linn 2000 1. kyu Women U21 -52
Enström Veronica 1998 1. kyu Women U21 -52
Henriksson Emma 1998 1. kyu Women U21 -52
Ahlstrand Josefin 1998 2. kyu Women U21 -52
Herrlander Ebba 1997 1. kyu Women U21 -57
Lundkvist Sandra 1998 1. dan Women U21 -57
Naesenius Lotta 1998 1. kyu Women U21 -57
Jaworowski Naemi 1996 2. kyu Women U21 -63
Biedron Stefanie 1999 1. dan Women U21 -63
Mattsson Klara 1997 1. dan Women U21 -63
Landèn Rebecca 1998 1. kyu Women U21 -63
Ekberg Linnea 1996 1. dan Women U21 -63
Friberg Ebba 1998 1, kyu Women U21 -63
Thaning Tove 1997 1. dan Women U21 -70
Tofilovski Maja 2001 2. kyu Women U21 -78
Aliyev Orhan 1994 1. dan Men -60
Shokohi Sahand 1994 1. dan Men -60
Khuder Loutfi 1991 2. dan Men -60
Ebenfelt Max 1993 1. dan Men -66
Vesterlund Gabriel 1997 1. kyu Men -66
Lundgren David 1994 1. dan Men -66
Sundberg Roine 1965 3. dan Men -66
Rezae Rasul 1997 1. dan Men -66
Skoglund Victor 1996 1. dan Men -66
Movlonov Dilmurod 1982 1. dan Men -73
Bergström Lars 1992 1. kyu Men -73
Ahumada Sanchez Braulio 1989 1. kyu Men -73
Wik Linus 1997 1. dan Men -73
Allansson Victor 1995 1. dan Men -73
Edbom Kasper 1994 1. kyu Men -73
Gourlay Frédérik 1992 1. dan Men -73
Didic Armin 1997 1. dan Men -81
Busch Victor 1995 1. dan Men -81
Abbud Tammar 1999 1. dan Men -81
Mattsson Olle 1992 1. dan Men -81
Hurtig Patrik 1994 1. dan Men -81
Pettersson Jimmy 1991 2. dan Men -81
Persson Robin 1994 1. dan Men -81
Lindgren Johannes 1988 1. dan Men -81
Enkvist Eric 1996 1. dan Men -81
Gissberg Lukas 1995 1. dan Men -81
Gissberg Adrian 1998 1. kyu Men -81
Ebenfelt Staffan 1966 1. dan Men -90
Rundström Calle 1988 1. dan Men -90
Bris Emil 1995 1. kyu Men -90
Haglund Linus 1981 1. dan Men -90
Nilsson Martin 1995 1. dan Men -90
Carlsson Viktor 1991 2.dan Men -100
Miadynin Aleksei 1985 1. dan Men -100
Fagerhill Jonathan 1994 1. dan Men -100
Nordin Malin 1977 1. dan Women -48
Enström Veronica 1998 1. kyu Women-52
Sundkvist Mathilda 1991 1. dan Women -52
Lönngren  Pernilla  1985 2kyu Women -57
Herrlander Ebba 1997 1. kyu Women -57
Naesenius Lotta 1998 1. kyu Women -57
Glaas Ebba 1995 1. dan Women -57
Jaworowski Naemi 1996 2. kyu Women -63
Landèn Rebecca 1998 1. kyu Women -63
Mattsson Klara 1997 1. dan Women -63
Ekberg Linnea 1996 1. dan Women -63
Thaning Tove 1997 1. dan Women -70
Holmberg Karin 1994 1. dan Women -70
Svenningsson Evelina 1992 1. dan Women -70
Matérne Lina 1995 1. dan Women -78
Nordin Malin 1977 1. dan Veteran Women -48
Lönngren Pernilla 1985 2. kyu Veteran Women -57
Steiner Muriel 1970 1. dan Veteran Women -57
Eriksson Bodil 1970 1. dan Veteran Women -70
Krus Annika 1979 2. dan Veteran Women +78
Ekenberg Mikael 1973 1. dan Veteran Men -60
Gustafsson Magnus 1967 1. dan Veteran Men -66
Sundberg Roine 1965 3. dan Veteran Men -66
Back Björn 1986 1. kyu Veteran Men -66
Elding Tomas 1967 1. dan Veteran Men -66
Nordin Mats 1983 3. dan Veteran Men -73
Decker Jimmy 1976 1. dan Veteran Men -73
Movlonov Dilmurod 1982 1. dan Veteran Men -73
Carlsson Christer 1969 1. dan Veteran Men -73
Gardsiö Patrik 1966 2. dan Veteran Men -73
Ekberg Anders 1966 1. dan Veteran Men -73
Thörsman  Johan 1968 6. dan Veteran Men -73
Sundström Hans-Göran 1965 1. dan Veteran Men -81
Lönngren Anders 1982 2. kyu Veteran Men -81
Larsson Kenneth 1962 2. dan Veteran Men -81
Gustafsson Ronny 1963 1. kyu Veteran Men -81
Thydèn Jim 1958 1. dan Veteran Men -81
Karlsson Anders 1966 3. dan Veteran Men -90
Igelström Rickard 1977 1. dan Veteran Men -90
Mohaddes Hossein 1985 1. dan Veteran Men -90
Colic Dejan 1973 1. dan Veteran Men -90
Hellström Magnus 1971 1. kyu Veteran Men -90
Erling Ulf 1986 3. dan Veteran Men -100
Wahlberg Johan 1966 1. dan Veteran Men -100
Miadynin Aleksei 1985 1. dan Veteran Men -100
Baker Karl 1971 1. dan Veteran Men -100
Rundström Dennis 1984 1. dan Veteran Men +100
Kindström Roger 1980 1. kyu Veteran Men +100
Andersson Jimmy 1979 1. dan Veteran Men +100

¨

NAME POSITION
Ulf Lindblom Coach
Martin Åberg Coach
Jörgen Larsson Coach
Johan Rössel Coach
Conny Pettersson Coach
Thomas Edbom Coach
Jonas Odin Coach
Jennie Andrèason Coach

Martin Andrèason

Coach
David Lundgren Coach
Jörgen Stenberg Coach
Patrik Kenger Coach
Wolfgang Biedron Coach
Vlado Paradzik Coach
Patrik Wennerland Coach
Manuel Santos Coach
Bengt Alm Coach
Josef Macias Coach
Lars Eriksson Coach
Charlie Bengtström Referee
Dick D. Johansson Referee
Jörgen Häggqvist Coach
Johan Thörsman Coach
Calle Rundström Coach
Farid Pashaev Coach
Claude Mazoyer Coach
Annika Krus Coach
Malin Nordin Coach
Tomas Elding Coach

 

 

Mvh!

 

/Kansliet!

Writer: Sissel Backe
 
NM banner 2017
2020_logga
jb4l
cZ0nB1RS2WQghEVAV-FZ
stada_sverigebanner

twitch1

facebook

twitter

Instagram

Postadress:
Svenska Judoförbundet
Vretgränd 18, 3 tr
753 22 Uppsala

Besöksadress:
Vretgränd 18, 3 tr
753 22 Uppsala

Kontakt:
Tel: 018-430 05 10
Fax: har ingen
E-post: This is a mailto link

Se all info